Wyzwania związane z przestrzeniami do pracy zespołowej i sposoby ich pokonywania
Czy kiedykolwiek pracowałeś przez dłuższy czas w przestrzeni co-workingowej? Takie miejsca można kochać lub nienawidzić.
Niektórzy uważają je za bardzo użyteczne i produktywne, a także za idealne miejsce do nawiązywania kontaktów. Inni uważają, że są one zbyt rozpraszające i niewygodne do pracy.
Nie da się ukryć, że przestrzenie co-workingowe stanowią pewne wyzwanie dla początkujących użytkowników, ale są również bardzo użytecznymi miejscami dla wielu różnych funkcji biznesowych. Jeśli jesteś pracownikiem zdalnym, przestrzenie co-workingowe są doskonałym miejscem do spotkań z innymi osobami o podobnych poglądach, a także dają szansę na nawiązanie kontaktów i znalezienie nowych możliwości biznesowych.
Jeśli brakuje Ci mebli biurowych, ponieważ pracujesz w domu lub w podróży, przestrzenie co-workingowe
zaspokoją Twoje potrzeby. Znajdziesz w nich biurka, komputery, urządzenia do drukowania, stoły konferencyjne oraz miejsce, w którym możesz usiąść i skoncentrować się przez kilka godzin.
Przyjrzyjmy się głównym wyzwaniom, jakie wiążą się z przestrzeniami do pracy zespołowej, i sprawdźmy, jak można je przezwyciężyć, torując sobie drogę do produktywności.
Wyzwanie nr 1 - hałas i czynniki rozpraszające uwagę
Nie każda przestrzeń do pracy wspólnej jest wyposażona w ekrany biurowe i rozwiązania akustyczne, a nawet w strefy współpracy. Oznacza to, że cała przestrzeń może być w pewnym stopniu hałaśliwa. W wielu miejscach znajdują się strefy ciszy, a znalezienie takiej przestrzeni jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcesz się skupić na wykonywanym zadaniu. Jeśli jednak chcesz współpracować i nawiązywać kontakty, dobrym rozwiązaniem jest znalezienie przestrzeni, w której znajdują się miejsca do nawiązywania kontaktów i prowadzenia burzy mózgów.
Możesz również znaleźć się na łasce największego networkera - wszyscy go znamy. On lub ona chcą rozmawiać z każdym i sprawdzać, czy nie ma możliwości nawiązania współpracy. Być może Ty po prostu wykorzystujesz miejsce na krzesła biurowe, a nie na spotkania z innymi, ale oni mają inne pomysły! W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest po prostu poinformowanie o swoich zamiarach, w sposób stanowczy, ale przyjazny!
Wyzwanie nr 2 - nieznane miejsce
Innym wyzwaniem jest to, że nie jesteś przyzwyczajony do tego miejsca, więc może to sprawić, że będziesz pracował wolniej niż zwykle. Nie ma się czym martwić, ponieważ można temu łatwo zaradzić.
W większości miejsc po około dziesięciu minutach łatwo się przyzwyczaić, a jeśli w laptopie masz wszystko, czego potrzebujesz, i masz plan dnia, powinieneś bez problemu poruszać się po drukarniach i innych potrzebnych Ci miejscach.
Jeśli wszystko inne zawiedzie, po prostu zapytaj; zazwyczaj jest tam dyżurny recepcjonista lub ktoś, kto kręci się w pobliżu i czeka na pytania!
Wyzwanie nr 3 - Niewspółpracujące meble
Problem z przestrzeniami do pracy zespołowej polega na tym, że korzysta z nich wiele różnych osób, a to oznacza, że krzesła, biurka i inne meble muszą być regularnie dopasowywane do potrzeb poszczególnych użytkowników w danym dniu. Może to być irytujące, ale wystarczy, że po przybyciu do biura wyregulujesz te opływowe, designerskie krzesła biurowe, a od tej pory wszystko będzie dobrze. Poświęć kilka minut, aby zapewnić sobie wygodę, a unikniesz bólów i napięć pod koniec dnia.
Oto trzy główne wyzwania, które większość osób napotyka, gdy po raz pierwszy korzysta z przestrzeni do pracy zespołowej. Być może masz jeszcze kilka innych, które chciałbyś dodać, ale w takim przypadku daj nam znać, jak sobie z nimi poradziłeś!
Podsumowując, przestrzenie co-workingowe i biura współdzielone to świetny sposób na korzystanie z udogodnień dla pracowników zdalnych i początkujących firm, które nie mogą sobie jeszcze pozwolić na własne, pełne biuro, wyposażone w odpowiednie meble biznesowe.
Mimo że mogą pojawić się pewne wyzwania, w większości przypadków plusy znacznie przewyższają minusy.