Powody, dla których Twoja przestrzeń biurowa powinna być dostosowana do potrzeb klienta

Jak długo układ Twojego biura jest taki, jaki jest obecnie? Czy nadszedł czas na zmianę? Nadszedł czas, aby coś odświeżyć?

Istnieje wiele powodów, dla których powinieneś zmienić układ biura, ale czy powinieneś zdecydować się na stworzenie całej przestrzeni i znajdujących się w niej mebli na zamówienie?

W tym kontekście mówimy oczywiście o modułowych meblach biurowych w miejscach pracy, zastosowaniu ergonomicznych krzeseł dla zdrowia i dobrego samopoczucia pracowników oraz metodach stworzenia przestrzeni, która nie tylko będzie dobrze służyć pracownikom, ale także odzwierciedlać to, kim jesteś jako firma i co reprezentujesz. Wrażenie, jakie wywierają ludzie wchodzący do Twojej siedziby, jest wszystkim i może zadecydować o tym, czy klient zdecyduje się na współpracę z Tobą, czy też przeniesie się do firmy konkurencyjnej. Tożsamość jest wszystkim w biznesie, a jeśli wyglądasz tak samo jak wszyscy inni, jeśli nie zrobisz nic, aby pomóc sobie wyróżnić się wśród tłumu, znikniesz w nim znacznie szybciej, niż gdybyś zdecydował się myśleć trochę nieszablonowo.

Czym jest przestrzeń biurowa dostosowana do potrzeb klienta?

Mówiąc o przestrzeni "szytej na miarę", mamy na myśli przestrzeń, która została zaprojektowana z myślą o Twoich potrzebach. Oznacza to potrzeby Twoich pracowników, potrzeby całej firmy, a także potrzeby klientów Twojej firmy. W niektórych przypadkach może to być również związane z potrzebami środowiska.

Przestrzeń dostosowana do potrzeb klienta uwzględnia sposób funkcjonowania organizacji. Na przykład, czy w firmie występuje połączenie pracy zespołowej i pracy w ciszy? W takim przypadku przestrzeń dostosowana do potrzeb klienta będzie miała wydzielone strefy dla każdego rodzaju pracy i będzie wyposażona w odpowiednie meble biurowe, które to ułatwią. Można też przewidzieć miejsce na przerwy, aby umożliwić pracownikom odejście od biurek, gdy zajdzie taka potrzeba, albo na przerwę, albo na wspólne dyskusje z dala od zgiełku biura.

W zasadzie nie ma zasady, że wszystko można dopasować do indywidualnych potrzeb, chodzi o to, aby dostosować się do wymagań osób pracujących w danej przestrzeni oraz do ogólnych wymagań samej firmy. Najlepszym sposobem na określenie tych potrzeb jest dyskusja z pracownikami, poznanie ich pomysłów oraz przeprowadzenie pełnego studium przypadku/burzy mózgów na temat samego biura. Rozmowa z obecnymi pracownikami to świetny pomysł, ponieważ nie tylko dostarczy Ci cennych informacji na temat obszarów, o których być może nie pomyślałeś, ale także sprawi, że Twoi pracownicy poczują się docenieni, ponieważ poprosisz ich o wkład i opinie.

Teraz wiemy już, czym jest przestrzeń biurowa dostosowana do indywidualnych potrzeb, sprawdźmy więc, dlaczego powinieneś ją mieć.

Twoi pracownicy mają indywidualne potrzeby

Każdy pracownik nie może być taki sam; nie są oni robotami ani klonami! Przestrzenie dostosowane do indywidualnych potrzeb pozwalają na zaspokojenie tych wyjątkowych potrzeb. Może to być coś tak prostego, jak określenie wymagań w zakresie mebli biurowych do przechowywania dla jednego pracownika lub małego zespołu pracowników, lub też przeprowadzenie oceny ryzyka dla części biura, w której pracuje dany pracownik.

Kolejnym obszarem, o którym należy pomyśleć, jest ergonomia. Czy masz pracowników, którzy mają określone potrzeby medyczne? Na przykład problemy z kręgosłupem, problemy z poruszaniem się, regularne bóle głowy, zdiagnozowane RSI lub wcześniejsze urazy, które powodują przewlekły ból? Jeśli tak, ergonomiczne meble wykonane na zamówienie to idealny sposób na zapewnienie pracownikom nie tylko komfortu, ale także możliwości prawidłowego wykonywania pracy i skupienia się na tym, co mają robić, bez bólu.

Pomagają budować markę firmy

W dzisiejszych czasach wyróżnienie się jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Jeśli jesteś taki sam jak wszyscy, jak możesz oczekiwać, że przyciągniesz nowych klientów? Jak klienci mają wybrać Ciebie spośród wszystkich innych? Urządzając przestrzeń dostosowaną do potrzeb klienta, okazujesz zaangażowanie nie tylko w zdrowie i dobre samopoczucie swoich pracowników (o tym nieco więcej później), ale także pokazujesz, że przywiązujesz ogromną wagę do tożsamości marki i sposobu wykonywania pracy.

Zwiększa ogólną produktywność

Stworzenie przestrzeni dostosowanej do potrzeb oznacza, że przyjrzałeś się wymaganiom miejsca pracy i zidentyfikowałeś sposoby na szybsze i łatwiejsze wykonanie zadania. Zwiększa to produktywność, a w efekcie końcowym - miejmy nadzieję - zwiększa zyski. Pracownicy będą mogli szybciej wykonywać swoje zadania, nie tracąc przy tym na jakości, ponieważ łatwiej im sięgać do rzeczy, do których muszą, a sprzęt, z którym pracują, został zaprojektowany tak, aby im pomagać, a nie przeszkadzać.

Przestrzenie wykonane na zamówienie są najbardziej opłacalne

Wspomnieliśmy już, że przestrzenie dostosowane do indywidualnych potrzeb zwiększają produktywność, co z kolei zwiększa zyski, ale zaprojektowanie przestrzeni dostosowanej do indywidualnych potrzeb pracowników i całej firmy jest znacznie tańsze niż przeprowadzka do nowego, być może większego biura. Jeśli uda Ci się określić, jakiej przestrzeni potrzebujesz, i rozwiązać wszelkie związane z nią problemy, możesz pozostać w swoim obecnym biurze i po prostu zmienić jego wystrój, aby dostosować go do swoich indywidualnych potrzeb. Wszyscy wiemy, że wynajem powierzchni biurowej w dzisiejszych czasach nie jest tani, a jeśli masz dobre rozeznanie co do miejsca, w którym się znajdujesz, być może zmiana miejsca pracy będzie tańsza i łatwiejsza niż całkowita przeprowadzka.

Najważniejszy powód - zdrowie i dobre samopoczucie pracowników

Poruszyliśmy tę kwestię wcześniej, ale jest ona tak istotna, że musimy poświęcić jej więcej miejsca. Zdrowie i dobre samopoczucie pracowników jest najważniejsze, ważniejsze niż wszystko inne. Firma, która kładzie większy nacisk na zysk i sukces, postępuje w całkowicie niewłaściwy sposób. Na ironię zakrawa fakt, że kiedy kładzie się nacisk na zdrowie i dobre samopoczucie, to tak naprawdę i tak przyczynia się do sukcesu, ponieważ daje się pracownikom to, czego potrzebują, aby jak najlepiej wykonywać swoją pracę i pokazuje się im, że ceni się ich na tyle, aby zrobić to wszystko dla nich.

Przestrzeń dostosowana do potrzeb klienta to przestrzeń starannie zaprojektowana, która musi uwzględniać indywidualne potrzeby pracowników i zespołów. W ten sposób identyfikujesz wszelkie drobne problemy, które w przyszłości mogą stać się większymi problemami.

Wszyscy wiemy, że dni stracone z powodu choroby pracownika równają się utracie pieniędzy przez firmę. Jeśli pracownik zmaga się z biurkiem lub krzesłem, ponieważ nie jest ono ergonomicznie zaprojektowane i dostosowane do jego indywidualnych potrzeb, to nie tylko ryzykujesz, że zachoruje z tego powodu, ale także, że straci wiele dni z powodu utraty zysków. Wszystko to zatacza jeden wielki krąg, więc z tego właśnie powodu, a także z przyczyn ogólnohumanitarnych, zdrowie i dobre samopoczucie pracowników musi znaleźć się na szczycie listy priorytetów. Meble i pomieszczenia biurowe wykonane na zamówienie pomogą Ci osiągnąć to wszystko, a nawet więcej.

Teraz wiemy, dlaczego potrzebujesz projektu biura na zamówienie i wiemy, że powinieneś dokładnie sprawdzić, czego potrzebujesz, pytając swoich pracowników i przeprowadzając rzeczywistą ocenę obecnego układu, jaki jest Twój następny krok?

Bez wątpienia modernizacja biura jest o wiele bardziej opłacalna niż całkowita przeprowadzka lub utrata przychodów z powodu choroby pracowników. Na stronie Calibre Office Furniture znajdziesz wiele propozycji mebli biurowych do wyboru w Londynie, które pomogą Ci zaprojektować przestrzeń. Jesteśmy również pod ręką, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania i służyć radą.

Zebranie razem i stworzenie przestrzeni na zamówienie naprawdę da Twoim pracownikom swobodę wykonywania swojej pracy najlepiej jak potrafią, bez niczego, co by im przeszkadzało lub wchodziło w drogę. Chodzi tu o wybór odpowiednich mebli i wyposażenia, rozważenie nowych i alternatywnych możliwości i sposobów wykonywania zadań, a następnie podjęcie decyzji, gdzie je umieścić, aby ułatwić wszystkim życie. Chodzi także o uwzględnienie kwestii zdrowotnych, takich jak ergonomia, oraz dobór odpowiedniego sprzętu do potrzeb. Stworzenie przestrzeni biurowej dostosowanej do indywidualnych potrzeb może być czasochłonne, ale jest to praca, która z pewnością przyniesie korzyści na długi czas.

Co sądzisz o przestrzeniach biurowych tworzonych na zamówienie? Czy myślisz, że Twoje biuro mogłoby to wprowadzić w przyszłości?

Porozmawiajmy i podzielmy się pomysłami!