5 najlepszych sposobów na wygospodarowanie więcej czasu w ciągu dnia

Gdyby tylko istniała magiczna różdżka, którą moglibyśmy machnąć, aby stworzyć więcej godzin w ciągu dnia!

Niestety, nawet Harry Potter nie jest w stanie wyczarować dodatkowej godziny po obiedzie, a w takim przypadku musimy wykazać się większą pomysłowością.

Oto 5 sposobów na magiczne stworzenie dodatkowych godzin w ciągu dnia, dzięki zastosowaniu sprytnych sztuczek w zarządzaniu czasem.

  1. Mniej sprawdzaj pocztę elektroniczną - Ile razy w ciągu dnia sprawdzasz pocztę elektroniczną? Prawdopodobnie o wiele za dużo! Ogranicz sprawdzanie do najwyżej trzech, a zobaczysz, ile czasu zaoszczędzisz.
  2. Zrezygnuj zzebrań - Zbyt wiele czasu poświęcamy na omawianie kwestii związanych z salą konferencyjną mebli, kiedy moglibyśmy wykorzystać nasz czas w bardziej efektywny sposób. Ogranicz się do spotkań, w których musisz uczestniczyć w 100% tylko, lub zamiast tego spróbuj spotkań pieszych
  3. Bądź bardziej aktywny - aktywne metody pracy mogą pomóc Ci być bardziej produktywnym, co w magiczny sposób przekłada się na więcej czasu. Wypróbuj stoły na wysokości, aby szybko dodać sobie energii!
  4. Spróbujblokowania czasu - praca w blokachczasowych może być bardziej produktywna niż ciągła praca. Spróbuj bloków półgodzinnych, a następnie pięć minut dla siebie, i powtórz to samo. Oczywiście, rób regularne przerwy, aby zwiększyć moc mózgu również.
  5. Skończ zwielozadaniowością - to nie działa, a wręcz marnuje czas! Zamiast tego trzymaj się jednego zadania, wykonaj je i przejdź do następnego.

Ile z tych sposobów już wypróbowałeś?