Papier do laserówek i do atramentówek – czyli kilka słów o multifunkcjonalności

Opinii dotyczących zmian rodzajów papierów do drukarek jest bardzo wiele. Tymczasem, wiele producentów stara się zapewnić swoim klientom uniwersalny produkt najwyższej jakości, w związku z tym nie ma potrzeby zmian. Jednakże kluczową kwestią jest wybór odpowiedniego rodzaju papieru, ten z kolei zależy od modelu drukarki lub kserokopiarki.

Wybierając nośnik w postaci papierowych arkuszy, nieuniknionym jest czytanie opisów producenta. Większość z nich, zapewnia, że proponowany przez nich produkt nadaje się do każdego urządzenia. Zastosowanie uniwersalnych właściwości w papierze jest właściwym posunięciem,z wielu względów. Po pierwsze, proszek w drukarkach laserowych jest niejako „wprasowywany” w papier, dlatego też musi wytrzymać temperaturę wygrzewania i nie przebarwić się na krawędziach. Po wtóre, papier powinien mieć zdolność do przyciągania i zatrzymywania cząstek tonera.

Włókna i ich obróbka oraz wypełniacze muszą być specjalnie dobrane, by zapewnić jednolite osadzanie się tonera oraz wyeliminować brudzenie lub ścieranie elementów drukarki podczas drukowania. Aczkolwiek, spośród wszystkich producentów, znaleźć można i takich którzy nie przykładają uwagi do powyższych cech. Tymczasem, korzystając z papieru niższej jakości można ponieść spore konsekwencje. Jednym z najczęstszych problemów jakie mogą wyniknąć, ze stosowania nieodpowiedniego papieru są awarie sprzętu drukującego. Są one wynikiem zapychania się centralnych dysz drukarek, przez pyły i inne odpadki papieru. W rezultacie korzystania z papieru tańszego, niskiej jakości płynie zatem więcej strat niż zysków, ponieważ zarówno czyszczenie mechanizmu, jak i wizyta w serwisie kosztują sporo czasu i pieniędzy.

jakość wydruku Kolejną negatywną cechą rzutującą na stan sprzętu, jakość wydruku jest zbyt wysoki poziom wilgoci. Papier po wydruku powiem, będzie miał pofalowany kształt, co nie wygląda zbyt estetycznie, a przy tym posiada większą tendencję do niszczenie. Jeśli mamy do czynienia z wydrukami dwustronnymi, warto przyjrzeć się temu, czy arkusz nie jest nadmiernie giętki i przezroczysty. W związku z powyższym, dobór odpowiedniego papieru jest bardzo ważnym procesem, gdyż nie tylko wpływa bezpośrednio na jakoś wydruku, ale także na żywotność sprzętu drukującego. Warto zatem wybrać producenta, który zapewni wysoką jakość produktu, w zamian za nieco wyższą cenę.

Kategorie: Papier do drukarek ,