Rodzaje papierów do drukarek – papier specjalnego zastosowania.

Nie zawsze drukujemy tylko strony z tekstem, bardzo często musimy także zrobić wydruk zdjęcia, obrazu lub zastosować innego typu rozwiązania, gdzie tradycyjny papier się nie sprawdzi. Z tego względu producenci dostosowali jakość i rodzaje papierów do wymogów użytkowników, tak aby jak najlepiej sprostać ich oczekiwaniom i rozwiązywać powstałe w codziennej pracy problemy.

Poniżej przedstawimy kilka rodzajów papierów o nietypowym zastosowaniu, które rewelacyjnie sprawdzają się w wielu branżach i dziedzinach. - papier artystyczny, idealny do wydruku reprodukcji obrazu czy innego dzieła malarskiego. Tutaj producenci postarali się mocno i do wyboru mamy papier bawełniany, poliestrowo – bawełniany oraz papier z masy papierniczej. Tego rodzaju papiery oferuje m.in. firma Epson, czyli producent znany na rynku z wysokiej jakości produktów. - papier pocztówkowy, doskonały jeśli chcemy sami wydrukować zdjęcie lub obrazek np. z wakacji lub konkursów i wysłać je do bliskiej osoby w formie pocztówki. - papier termotransferowy, jest to papier o specjalnym zastosowaniu przemysłowym, ponieważ służy do wykonywania różnego rodzaju prasowanek na koszulkach.

papier do wydruku wizytówek Tego rodzaju papier jest używany tylko w drukarkach laserowych, gdzie w pierwszej kolejności jest wydrukowany obraz czy zdjęcie, a następnie za pomocą specjalistycznych pras przenoszony jest na materiał pod wpływem wysokiej temperatury jaka jest wydzielana w takcie całego procesu. -papier wizytówkowy, jeśli chodzi o kształt i wygląd wizytówek, to ogranicza nas tylko wyobraźnia, jednak papier wykorzystywany do ich wydruku musi być konkretnego rodzaju i zastosowania. Ma różne kolory i grubość, a oferuje go firma Canon lub Galeria Papieru. - papier samoprzylepny, jest często stosowany w firmach kurierskich do przyklejania listów przewozowych lub w wielu fabrykach do oznakowania towarów. - papier magnetyczny, jest stosowany do wyrobu magnesów np. na lodówkę. Na części spodniej ma specjalny podkład magnetyczny, a na części wierzchniej można stworzyć dowolny nadruk. - papier samokopiujący, znalazł swoje zastosowanie przy tworzeniu dokumentów i jest niezastąpiony w wielu biurach.

Kategorie: Rodzaje papieru ,